di_mur (di_mur) wrote in ua_antiment,
di_mur
di_mur
ua_antiment

Жінку з дочкою у Вінниці викрали… міліціонери

Жінку з дочкою у Вінниці викрали… міліціонери

Допомагали таким чином уникнути тюрми підсудному за домагання неповнолітньої дівчини, але самі опинилися під слідством. Це дільничні міліціонери Вінницького райвідділу міліції і їх колишній колега. Останнього раніше звільнили за дискредитацію органів. Тепер безробітними стали і його товариші.

Викрадення жінки з дочкою на вулиці Артема було на очах сторонніх людей. Від свідків дізналася про це Вінниця, бо вони повідомили про факт на «102». Потім в міліції сказали, що знають, кого силою заштовхали в машину серед вулиці, їх шукають і порушили кримінальну справу.
Це було ще 26 червня. Досі подробиць злочину не розголошували, бо поки він не розкритий, зберігали таємницю слідства. Місто більше двох тижнів чекало, коли нарешті міліція готова буде сказати, що із жертвами, хто і для чого їх крав. І ось днями виявилося: саме страшне в цій історії тільки починається. Потерпілі живі, але як не перейматися тепер іншим вінничанам, якщо викрадення організовують ті, хто мав би нас від злочинів оберігати...

Викрадення на очах свідків 
Як двох жінок силою посадовили в машину і повезли у невідомому напрямку, бачили вінничани серед білого дня на вулиці Артема. Невдовзі з міліції дізналися, що викрали 41-річну маму з її 16-річною дочкою. 
Таке повідомила міліція, яка одразу оперативно відреагувала на дзвінок на «102»: організувала комплекс оперативно-пошукових заходів, задіяла спеціальний план, бо злочин серйозний. 
- Міліція проводить оперативні заходи по встановленню та затриманню злочинців, з’ясовуються мотиви викрадення, - тільки й повідомили тоді у секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції і далі подробиць розслідування порушеної за фактом викрадення жінок кримінальної справи не розголошували. 
Також тоді було відомо, що мати з дочкою в той самий день зверталися за медичною допомогою до лікарні. На всі питання журналістів у прес-службі міліції говорили, що самі чекають даних про розкриття цього резонансного злочину. Але тепер, замість подробиць про обставини викрадення і його мотиви, вінничан інформують – порушена інша справа, яка вимагає й далі дотримуватися таємниці слідства. 
Все через те, що виявилося в процесі розслідування: у викраденні двох вінничанок брали участь міліціонери.

Досить доказів проти 
- Працівників міліції, які дискредитували високе звання правоохоронця, звільнили з органів внутрішніх справ.
Таке повідомили у секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції вчора, 13 липня. Майже водночас із цим прокуратура області розповсюдила інформацію про причетність міліціонерів до викрадення матері з дочкою.
В прокуратурі кажуть, що порушили карну справу, маючи досить доказів проти трьох дільничних інспекторів Вінницького райвідділу міліції. Один із них звинувачується ще й у організації викрадення. 
В міліції дані інші – участь у викраденні жінок брали не тільки діючі тоді працівники райвідділу, які тепер безробітні. Один із підозрюваних у злочині – звільнений раніше міліціонер. Він працював у тому ж Вінницькому райвідділі, поки його не упіймали на якомусь негативі, який зараз називають «дискредитацією органів внутрішніх справ».
Які посади тепер вільні, не кажуть. Не говорять також звань звільнених. Їм ще не пред’явили звинувачення. Не розголошують навіть, ким працював «дискредитатор», поки не став колишнім міліціонером, і за який саме нагатив його вигнали з органів.

Ціна міліцейського злочину 
Яка ж причина була працівникам міліції ризикувати посадами? Про це розповіли у прокуратурі. 
- Маючи на меті за грошову винагороду сприяти одному з підсудних уникнути покарання у вигляді позбавлення волі, організували викрадення його колишньої співмешканки, - поінформували у прес-службі і додали, що мотив викрадення: примусити жінку написати розписку про відсутність претензій до співмешканця, викритому в криміналі. 
А кримінал у громадянського чоловіка 41-річної вінничанки такий: він може отримати строк за те, що домагався дочки жінки. Тож і викрадення було, щоб жінка відмовилася від своїх звинувачень.
І жінка відмовилася. Раптового нападу і поїздки за місто у багажнику із закрученими за спину та замотаними скетчем руками було досить, щоб мати написала те, що від неї вимагали. Відпустили її і дочку в кінця дня. Лишили там, куди завезли на машині. Якщо в міліції сказали, що дочка отримала врешті перелом руки, то в прокуратурі про будь-які травми жертв викрадення не говорять. Мовляв, одного переляку вистачило.
Редакція зараз намагається знайти цю жінку, щоб дізнатися, чи все гаразд тепер з нею і її дочкою. Будемо вдячні, кожному, хто допоможе перевірити інформацію про історію, яка стосується одразу трьох злочинів – домагання, викрадення і перевищення влади. 

Свої ж і здали
Проти міліціонерів-учасників викрадення порушили кримінальну справу про перевищення влади або службових повноважень, яке супроводжувалося насильством. Один з фігурантів, проходить як організатор злочину. 
Покарання за перевищення вдали із насильством - від трьох до восьми років позбавлення волі із забороною займати посади (до трьох років) і штрафом до 17 тисяч гривень (500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). 
У обласній міліції тепер розповідають, як «очистилися від тих, хто зганьбив звання міліціонера»: 
- Під час проведення оперативно-розшукових заходів, направлених на розкриття викрадення 41-річної вінничанки та її 16-річної дочки, оперативники карного розшуку управління отримали інформацію про можливу причетність до скоєння цього злочину працівників міліції. З метою документування їх злочинної діяльності створили оперативну групу з числа працівників карного розшуку, відділу внутрішньої безпеки, Управління кадрового забезпечення та Управління громадської безпеки. У результаті встановили причетність до скоєння злочину працівників Вінницького райвідділу та колишнього працівника міліції, звільненого з органів внутрішніх справ за дискредитацію.
Далі доказові зібрані матеріли передали у прокуратуру, яка порушила справу і тепер розслідує її. Ця служба має розібратися у злочині, в якому працівників міліції свої ж і викрили.

Tags: наши люди
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments